آخرین خبرها
خانه / تمام اخبار / یادداشت ویژه اردشیرلارودی درباره استقلال و تراکتورسازی که می برند اما….

یادداشت ویژه اردشیرلارودی درباره استقلال و تراکتورسازی که می برند اما….

 

امیر از تیمش چه باید بخواهد که بازی مطلوب او را ارائه دهند؟ امیر مردان تراکتورسازی را با کدامین دستورالعمل‌ها باید روانه میدان کند که در تبدیل به یک تیم کم نیاورند!

از امیر قلعه‌نویی که تیمش می‌‌برد اما اسباب رضایت خود او را فراهم نمی‌آورد، سؤالی داریم و جواب پرسش آسانی را می‌خواهیم: …تراکتورسازی چرا می‌برد و چرا خوب بازی نمی‌کند؟ پیروزی‌های تراکتور، چرا سرمربی این تیم را قانع نمی‌کند؟ در بازی تراکتور، کدام کاستی وجود دارد که مرد اول کادر فنی‌اش را در صف منتقدان قرار می‌دهد؟ امیر قلعه‌نویی، در بازی یارانش به دنبال چیست که تا امروز نیافته است؟ تراکتوروار بازی کردن، شامل کدام بایدها و نبایدها می‌شود؟ تراکتورسازی که راه بردن از حریفان را بلد است و گلیم خود را از آب درمی‌آورد، برای جلب رضایت خاطر خودش، به کدام کار ناکرده باید نایل آید؟

امیر از تیمش چه باید بخواهد که بازی مطلوب او را ارائه دهند؟ امیر مردان تراکتورسازی را با کدامین دستورالعمل‌ها باید روانه میدان کند که در تبدیل به یک تیم کم نیاورند!

تراکتور پیروز می‌شود اما خوشحال نمی‌شود! تراکتور برنده می‌شود اما راضی نمی‌شود! تراکتور دنبال بازی کردن به شیوه‌ای است که هنوز بدان دست نیافته! تراکتور مردد است، میان بازی برای بازی، یا بازی برای نتیجه بازی!

همه حرف‌های بعد از بازی تیم تراکتور، همه سخنان نقادانه‌ آقای قلعه‌نویی، از نگاه بلندتر و سلیقه عالی‌تری که در پی نمایش مطلوب‌تری است، حکایت دارد! از فوتبالی قابل دفاع! از فوتبال رو به جلو! نوعی از بازی که تراکتور می‌تواند اما نه هنوز!

 

پرسش‌های باجواب- اما هنوز به پاسخ نرسیده- در جای‌جای فوتبال پرشماره‌اند!

یکی در تیم استقلال! منصوریان هم مثل «امیر» به راهکار حرکتی نرسیده است! یکی در تیم سپاهان که انگار با عبدا… ویسی مسابقه تو نمی‌توانی گذاشته است!

جام حذفی برای این  دو تیم، جام فرصت‌هاست! هم فرصت بردن و دوباره بردن! هم فرصت خودشناسی و تبدیل شدن به یک مجموعه کامل! کار ویسی سخت‌تر است و کار منصوریان ممکن‌تر!

ویسی؛ کمبود نیرو هم دارد! منصوریان با مشتی پُر وارد می‌شود! استقلال، اگر شیوه مطلوبش را بیابد، تیمی دارد پر از مهره! در غیاب غفوری، خسرو، کاوه و ابراهیمی، استقلال، مکویان و قربانی را هم روی نیمکت می‌نشاند و عین خیالش هم نمی‌شود! مسئله استقلال که باید حل شود، نحوه بازی گرفتن از تیم و از نفرات تیم است! در استقلال هنوز بختیار رحمانی، نصف بازی مطلوب خود را انجام نمی‌دهد! در استقلال، هنوز کاوه رضایی و علی قربانی همانی نیستند که باید باشند در استقلال، هنوز باید دنبال ترکیب برتر بود و هنوز باید چشم دوخت به مهارت کم‌نظیر رحمتی در مهار پنالتی!

در استقلال، یعقوب کریمی مرد اول است ولی در متن بازی به درستی قرار نمی‌گیرد! در استقلال محسن کریمی، مهره دلخواه همه تیم‌هاست! یا فرشید اسماعیلی که دیگر نمی‌توان نادیده‌اش گرفت!

درباره استقلال، یک حرف ناگفته‌تر هم هست: نفر هست و تیم، هنوز نیست! نفرات پرشماری هستند که باید تیم شوند! یک تیم موزون! تیمی که برابر صبای قم، به زمین سفت نرسد! تیمی که از عهده فوتبال قدیمی صبا برآید!

 

سخن کوتاه! تراکتورسازی شبیه است به استقلال! استقلال، نظیر و مانند است به تراکتور! «امیر» به زبانی و منصوریان با زبان دیگری، به انتقاد از خود می‌پردازند! انتقاد از عملکرد خود، پس از ۱۰ بازی در لیگ و دو بازی در جام حذفی!

درباره‌ی خبرنگار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

http://www.20script.ir